Pogranicze - portal informacyjny o przygranicznych rejonach Niemiec.

Welcome, Guest
Username Password: Remember me

Jak się mieszka na pograniczu
(1 viewing) (1) Guest
  • Page:
  • 1

TOPIC: Jak się mieszka na pograniczu

Jak się mieszka na pograniczu 2 weeks, 4 days ago #2826

• jaszcz
  • Fresh Boarder
Witajcie,

Po ilości postów na forum widzę że za wiele chyba się na forum nie dzieje. Ale może ktoś z Was powie mi szczerze jakie są Wasze wrażenia po kilku latach mieszkania po Niemieckiej stronie. Jestem na etapie zastanawiania się nad zakupem domu. Ceny już nie są tak atrakcyjne jak kiedyś bo dom jest częściowo wyremontowany. Atut vs. Szczecin to duża działka. Podsumowując zakup domu nie byłby jakąś super ofertą cenową vs Szczcin - plusem była by cena niższa gdzieś o 20-30% i duża działka.

Natomiast cały czas zastanawiam się nad tym terenem. Jak sobie radzicie z odległościami do Szczecina, Loecknitz? Dom przy Rosówku więc wszędzie by trzeba dojeżdżać. Szkoła w Penkun (jeszcze działa?) , później gimnazjum w Loecknitz, sklepy w Szczecinie. Jak sobie z tym radzicie?

I jak sąsiedzi? Czy nie mają problemów żeby mieszkać z Polakami za płotem?

Jak w ogóle Wasze wrażenia po kilku latach?

Z tego co widzę to mam wrażenie że zakup domu wiąże się z tym że sprzedać go będzie już bardzo trudno. Niemcy chyba ty nie kupują nieruchomości a nie każdy Polak będzie miał zdolność kredytową w niemieckim banku. Chyba że jest inaczej to też dajcie znać.

Pozdrawiam.

Re: Jak się mieszka na pograniczu 2 weeks, 2 days ago #2827

• jaszcz
  • Fresh Boarder
Mam wrażenie że chyba wszyscy się już wyprowadzili. Czy ktoś jeszcze korzysta z tego forum?

Re: Jak się mieszka na pograniczu 2 weeks, 2 days ago #2828

• jaszcz
  • Fresh Boarder
Znalazłem w sieci trochę artykułów o działaniu NPD w tych rejonach i że generalnie pomorze wschodnie to ich bastion. Czy nie powoduje to jakichś spięć na co dzień? Czytając co potrafią wyprawiać i to ze popiera ich w tych terenach nawet 25% ludzi to chyba nie najciekawsze zjawisko? Może ktoś jednak napisze jak to wygląda naprawdę, nie w prasie.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.06 seconds

szukaj

We use cookies to improve our website and your experience when using it. Cookies used for the essential operation of the site have already been set. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information